Czym jest fizjoterapia dziecięca?
Fizjoterapia dziecięca jest specjalnością fizjoterapii, która skupia się na diagnozowaniu, leczeniu i rehabilitacji różnych zaburzeń ruchowych u dzieci. Celem fizjoterapii dziecięcej jest wspieranie rozwoju motorycznego i poprawa funkcji ciała u najmłodszych pacjentów.
Jakie są najczęstsze problemy zdrowotne u dzieci, dla których zalecana jest fizjoterapia?
Fizjoterapia dziecięca może być stosowana w przypadku wielu problemów zdrowotnych, takich jak opóźnienie rozwoju psychomotorycznego, wady postawy, problemy z chodzeniem i równowagą, a także zaburzenia neuromotoryczne, takie jak mózgowe porażenie dziecięce.
Ile wizyt będzie potrzebnych?
Na pytanie jak często powinniśmy się spotykać trudno odpowiedzieć, jeżeli nie widzieliśmy pacjenta. Na przebieg postępów i rehabilitacji ma wpływ wiele czynników m.in. praca w domu z dzieckiem, przebyte choroby, motywacja dziecka itp.
Co dziecko powinna ubrać na wizytę?
Noworodka rozbieramy do pieluszki, natomiast starsze dziecko do majtek.
Co zabrać za sobą na wizytę?
Na wizytę zabieramy książeczkę zdrowia dziecka wraz z peselem. Wyniki badań od innych specjalistów jeżeli takie były wcześniej. Noworodka rozbieramy do pieluszki natomiast dziecko do majtek. Rodzice w gabinecie ściągają obuwie, więc latem fajnie zabrać skarpetki😊 Oczywiście dla niemowlaka zabieramy mleko jeżeli nie karmimy piersią, pieluszki na przebranie, pieluchę albo kocyk do położenia dziecka.
Czy fizjoterapia dziecięca jest bolesna dla dzieci?
Fizjoterapia dziecięca jest zazwyczaj przeprowadzana w sposób bezbolesny i dostosowany do wieku oraz indywidualnych potrzeb dziecka. Fizjoterapeuci dziecięcy są szkolonymi profesjonalistami, którzy stosują odpowiednie metody i techniki, aby zapewnić komfort pacjentom.
Jak można wspomóc terapię fizjoterapeutyczną dziecka w domu?
Wspieranie terapii fizjoterapeutycznej dziecka w domu może być istotne dla osiągnięcia lepszych rezultatów. Fizjoterapeuta może zalecić rodzicom odpowiednie ćwiczenia i aktywności, które można kontynuować w domu, aby wspomóc postępy terapeutyczne.
Gdzie można zaparkować auto?
Możliwość zaparkowania samochodu pod domem/gabinetem wzdłuż chodnika albo na parkingu LIDLA (80m obok).
W jaki sposób opłacić wizytę? Czy wystawiamy faktury?
W gabinecie możliwość płatności gotówką, kartą oraz BLIK. W domu pacjenta płatność gotówką i BLIK na telefon.
Wystawiamy faktury na życzenie.
Zadaj pytanie
Zachęcamy do zadawania pytań związanych z fizjoterapią przez telefon lub wysłania pytania za pomocą poniższego formularza.
Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.